Ugdymas karjerai

Profesijos pasirinkimas nėra paprastas apsisprendimas, kur stoti vyresnėse klasėse. Eina laikas, daraisi vyresnis, drąsesnis, smalsus ir kyla vis daugiau abejonių dėl tolesnio kelio pasirinkimo… Ir galiausiai pasimeti profesijų gausoje… Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir jos įgijimas yra vienas iš svarbiausių žmogaus brandos požymių.

Ugdymo karjerai tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams pažinti save ir kuo įvairesnes profesijas, kad sėkmingi sprendimai lydėtų tolimesnę karjerą ir nuolatinį tobulėjimą.

Uždaviniai:

1.Sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų.

2.Skatinti aktyviai kurti savo karjerą.

3.Užtikrinti informacijos profesinį orientavimą ir prieinamumą kiekvienam besimokančiam.

Ugdomos karjeros kompetencijos:

1. Asmenybės ypatumų pažinimas
  2. Karjeros galimybių pažinimas
  3. Karjeros realizavimas
  4. Karjeros planavimas

Ugdymo karjerai veiklos:

• Organizuojamos asmeninės ir grupinės konsultacijos savęs pažinimo, profesijos pasirinkimo bei karjeros planavimo klausimais;
  • Padedame išsiaiškinti profesinį kryptingumą, pasirinkti profesiją;
  • Informuojame, kur galima mokytis norimos specialybės;
  • Teikiame naujausią informaciją apie priėmimo sąlygas į įvairias mokymo įstaigas (aukštojo, profesinio mokslo) bei supažindiname su studijų mokymo programomis;
  • Padedame rasti ir efektyviai naudoti karjeros informaciją;
  • Mokome sudaryti karjeros planą;
  • Organizuojame vizitus į įmones, atvirų durų dienas;
  • Organizuojame susitikimus su įvairių profesijų žmonė

Ugdymo karjerai  komanda:

Koordinatorė  – Gitana Pranckūnienė, 213 kabinetas
Socialinė pedagogė – Dovilė Ruzgutė, 328 kabinetas
Psichologė –  Monika Petkevičienė, 309 kabinetas

Kviečiame visus, kuriems kyla klausimų, kreiptis individualiai Jums patogiu laiku.

Dokumentai:

Naudingi adresai

Kviečiame 12 kl. mokinius, jų  tėvus į informacinį renginį „Brandos egzaminai 2020„. Renginio pranešėjas – Nacionalinės švietimo agentūros atstovas. Renginys vyks lapkričio 12 d. (antradienį), 15 val.
Renginio vieta: Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Žirmūnų 1 B, 802 aud.
Planuojama renginio trukmė 1,5-2 val.
Vietų skaičius ribotas.
Būtina registracija internetu: https://www.lmnsc.lt/registracija/brandos-egzaminai-2020/?uid=414e773d783

• egzaminai.lt– informacija apie stojimą į aukštąsias mokyklas.
  • lamabpo.lt– Lietuvos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo tvarka, konkursinio balo skaičiuoklė, ankstesnių metų konkursiniai balai. Norminės studijų kainos.
  • skvc.lt– duomenys apie vertintas visų Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, jų akreditaciją.
  • smm.lt– informacija apie stojimą į aukštąsias mokyklas.
  • aikos.smm.lt– informacija apie profesijas, kvalifikacijas, profesines ir aukštąsias mokyklas, mokymo ir studijų programas.
  • vsf.lt– informacija apie lengvatines paskolas ir socialines stipendijas.
  • ldb.lt– informacija apie lengvatines paskolas ir socialines stipendijas.
  • euroguidance.lt– 4 dalių filmukas ir leidiniai apie karjeros planavimą.
  • mobilumogidas.lt– savęs pažinimo testai. Europos dokumentų formos.
  • mukis.lt– filmai ir nuotraukos apie profesijas. Mokinio knyga. Renginiai apie studijų programas, profesijas.
  • zinauviska.lt– informacija ir patarimai jaunimui apie studijas, darbą, stažuotes ir savanorystę.
  • jtba.lt– informacija ir patarimai jaunimui apie studijas, darbą, stažuotes ir savanorystę.
  • buk-savanoriu.lt– informacija apie savanorystės formas ir galimybes savanoriauti.
  • studinfo.lt– informacija apie studijas užsienyje, konsultacijos. Sėkmės programa norintiems įstoti į pasirinktą programą užsienyje.
  • studijos.lt– pasirink profesiją – iliustruoti profesinio mokymo programų aprašymai. Informacija apie įvairius kursus ir būrelius.
  • busiu.eu  – profesinės savanorystės projektas, kurio metu savo srities profesionalai veda įdomias pamokas mokiniams.
  • kurstoti.lt – straipsniai, testai, forumas – konsultacijos.